به کدام یک از شهرهای تایلند سفر کنیم؟

شهرهای معروف تایلند

سفر به کشور زیبای تایلند با طبیعت فوق العاده اش چند سالی است که بین مردم کشور ما رایج شده است. اما هنگامی که تصمیم میگیریم سفر کنیم انتخاب از میان آن ها کار دشواری می شود. در ادامه با ما همراه شوید تا سه مورد از شهرهای معروف تایلند که سفر به آن ها سه تجربه کاملا متفاوت را برایتان به همراه خواهد داشت به شما معرفی کنیم. بانکوک، چیانگ مای و پوکت. بررسی می کنیم تا بینیم هر یک از این شهر ها چه جذابیت هایی دارند و چه فعالیت هایی را می توان در آن انجام دارد، همچنین بهترین زمان سفر به آن ها کی است.

بانکوک

بانکوک یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگردی در جنوب شرقی آسیا است. احتمالا به خاطر مردم مهربانش و طبیعت بخشنده و زیبایی که دارد مردم عاشق سفر به آن شده اند، حتی برخی برای همیشه به بانکوک مهاجرت می کنند و ادامه زندگی خود را در این مورد از شهرهای معروف تایلند می سازند. اگر علاقمند هستید تا به مناطق شهری سفر کنید در انتخاب بانکوک تردید نکنید. بانکوک سال ها است که توانسته نام پایتخت تایلند را برای خود حفظ کند.

آسمان خراش ها، حمل و نقل عمومی، اگزوز اتومبیل توانسته اند به خوبی به خیابان های این شهر رشد کنند و شریان های قلب کشور تایلند را شکل دهند. تراکم جمعیت در شهر بسیار بالا است و مردم آن فرهنگ های مختلفی دارند. با استفاده از شبکه های MRT و BTS (انواع قطارهای شهری) می توانید به سادگی به کل شهر دسترسی داشته باشید و در آن گردش کنید.

بازار

ترمیال 21 مرکز خریدی اسن که  طراحی شگفت انگیزی دارد و ساخته شده تا نیازهای هر نوع مسرف کننده ای را بر طرف کند. در هر طبقه آن متعلقات  نواحی متفاوتی از جهان به فروش می رسد. می توانید از یک بوتیک شیک که مارک های فرانسوی می فروشد خرید کنید و سپس به طبقه دیگر بروید تا لباس های ساحلی کارائیبی ها را بخرید. در این مکان نه تنها نیازمند به یک کمد لباس جدید می شوید، بلکه می توانید هر غذایی که دوست داشتید از هر نقطه ای از جهان نوش جان کنید. در فودکورت های هیجان انگیزشان می توانیدانواع و اقسام غذاهای تایلندی را در کنار بشقاب های بین المللی فرانسوی و …  پیدا کنید. ( شما از گشت و گذار برای خرید خسته شده اید و حسابی گرسنه هستید)

جمعه بازار چاتوچاک (Chatuchak)، جایی است که می توانید در آن پول کمتری خرج کنید. این بازار خیابانی است و غرفه های آن در خیابان زده می شود. در بازار انواع و اقسام لوازم پیدا می شود. اگر آخر هفته در بانکوک بودید و تصمیم گرفتید سری به این بازار بزنید به شدت پیشنهاد می کنیم که سوغاتی ها را از این جا تهیه کنید. این خیابان مملو از محلی ها و گردشگران می شود. محل مناسبی برای تست کردن توانایی چانه زدنتان!

خیابان Khao San Road از دیگر دیدنی های بانکوک یکی از شهرهای معروف تایلند است اگر اهل سفرهای سبک هستید و دوست دارید شب در خیابان های زنده شهر گردش کنید می توانید اوقات شادی را در این خیابان سپری کنید. حواستان باشد که در این منطقه دزد زیاد است. پس مراقب وسایلتان باشید.

ترمینال بانکوک


چیانگ مای

زندگی شهری را پشت سر بگذارید و به دامان طبیعت بیایید. جایی که می توانید از تماشای آبی بی پایان آسمان لذت ببرید. چیانگ مانگ از شهرهای معروف تایلند برای عاشقان طبیعت و کسانی که زندگی آرام و بی دغدغه را ترجیح می دهند یک مقصد بسیار مناسب است. در این شهر چندین جاذبه دیدنی از حیات وحش وجود دارد که تجربه آن شما را به دل طبیعت می برد.

سافاری شب های چیانگ مای چیزی شبیه به رفتن به باغ وحش و مشاهده حیوانات در قفس نخواهد بود. پس از غروب خورشید سافاری سفر خود را آغاز می کند. حیوانات عجیب و غریب از قبیل نوعی جوجه تیغی و راکون مانند حیوانات خانگی پیش شما می آیند و می توانید با آن ها بازی کنید. یک اتوبوس بدون سقف شما را به گردش دور پارک ملی می برد تا بتوانید از نزدیک حیوانات را تماشا کنید. اگر بخواهید به آن ها نزدیک تر شوید می توانید به آن ها غذا دهید. زرافه گردن درازش را خم می کند و پیش شما می آورد تا از دستانتان غذا بخورد و بچه گرازها دنبال اتوبوس می دوند تا بلکه غذای بیشتری نصیبشان بشود.

چیانگ

جایی که احتمالا نمی خواهید جاذبه باشد، محل پادشاهی ببرها است. در اینجا ما راه خود را مستقیما به  کنار حیوانات وحشی جنگل می بریم. آن ها همان قدری که تصور می کنید و حتی بیشتر دردنده هستند. ببرها 16 ساعت از روز را خواب هستند تا انرژی خود را برای شکر ذخیره کنند. هنگام بازدید یک زیبای خفته را خواهید دید چرا که ببرها بسیار زیبا هستند.

ببرها خیلی هیجان انگیز هستن اما اگر به دنبال تجربه ای فراتر هستید باید فیل ها را ببینید. در تایلند روی همه چیز عکس فیل ها است. می توانید یک روز کامل را با آن ها سپری کنید و درباره زندگیشان بیشتر بدانید.

پوکتمنبع : الی گشت


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.